Μπαίνουμε για τα καλά σε φουλ στοιχηματικούς ρυθμούς, αφού μεσοβδόμαδα ακολουθoύν εμβόλιμες αγωνιστικές. Στην Πρέμιερ Λιγκ η τελική διαλογή έβγαλε δύο πονταρίσματα, ενώ θα ασχοληθούμε με τη Σέριε Α και την αναμέτρηση Φιορεντίνα-Γιουβέντους.

ΛΕΣΤΕΡ – ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ (17:00)

Η Λέστερ έσωσε τον βαθμό (1-1) στην έδρα της έδρα της Μπράιτον, παίζοντας μάλιστα με παίκτη λιγότερο από το 28ο λεπτό. Μεσοβδόμαδα προκρίθηκε στο Λιγκ Καπ, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Σαουθάμπτον στα πέναλτι. Η Γουότφορντ προέρχεται από ήττα 3-0 εντός έδρας από τη Λίβερπουλ , με το τελικό σκορ να την αδικεί. Το σύνολο του Χάβι Γκράθια ζήτησε σωστά πέναλτι στο 0-0, στην επανάληψη από τη στιγμή που δέχθηκε το πρώτο κατέρρευσε αγωνιστικά. Ζευγάρι που θα κριθεί οριακά, δίνουμε ελαφρύ προβάδισμα στην έδρα και το συνδυάζουμε με τα γκολ.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ – ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ (17:00)

Ομάδες που δίνουν μάχη για παραμονή στην κατηγορία, το σημερινό είναι από τα λεγόμενα six-pointer παιχνίδια. Η Νιούκασλ προέρχεται από τρεις κολλητές νίκες, ξεφεύγοντας στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Οι Λονδρέζοι διαλύθηκαν από την πρωταθλήτρια Μάντσεστερ Σίτι με 4-0, μετρούν μόλις μία νίκη σε έξι (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες) αγωνιστικές. Φόρμα και ρεπορτάζ οδηγούν για ποντάρισμα υπέρ των γηπεδούχων, επιλογή το 1Χ συνδυαστικά με τα γκολ.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ – ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (19:00)

Η Φιορεντίνα προέρχεται από πέντε διαδοχικές ισοπαλίες, συμπληρώνοντας έξι αγωνιστικές χωρίς τρίποντο. Έμεινε στο μηδέν με αντίπαλο την Μπολόνια εκτός έδρας, αν και ήταν η καλύτερη ομάδα μέσα στο γήπεδο. Το σύνολο του Πιόλι απέτυχε να εκμεταλλευθεί τις ευκαιρίες, που δημιούργησε πέφτοντας πάνω στις εξαιρετικές επεμβάσεις του αντίπαλου τερματοφύλακα. Η Γιουβέντους κερδίζει ακόμα και όταν παίζει με κατεβασμένες τις μηχανές, το ματς στη Φλωρεντία δεν είναι τόσο εύκολο όσο υποδηλώνει το σετ αποδόσεων. Οι «βιόλα» διαθέτουν ποιότητα μεσοεπιθετικά και είναι ικανοί να βρουν τουλάχιστον ένα γκολ.