Το σημερινό πρόγραμμα έχει ελάχιστες ευκαιρίες, με το ενδιαφέρον να επικεντρώνεται στην 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

ΛΑΜΙΑ – ΠΑΟΚ (19:00)

Ο ΠΑΟΚ απογοητεύει στο Γιουρόπα Λιγκ, ηττήθηκε με το βαρύ 4-0 στο Λονδίνο από την Τσέλσι. Αναγκάστηκε να παίξει με παίκτη λιγότερο από το 7ο λεπτό, εν συνεχεία δέχθηκε αφόρητη πίεση. Δέχθηκε από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο, την τελευταία αγωνιστική υπό προϋποθέσεις μπορεί να διεκδικήσει την πρόκριση. Στο πρωτάθλημα συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή, με το εντός έδρας 2-0 απέναντι στην Ξάνθη. Η Λαμία ηττήθηκε δύσκολα 1-0 από τον Πανιώνιο, δόθηκε τέλος στο σερί των επτά αγωνιστικών. Με προβλήματα στο σκοράρισμα η γηπεδούχους, ο ΠΑΟΚ θα επιδιώξει μία επαγγελματική νίκη και επιλέγουμε το διπλό συνδυαστικά με το No Goal.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (19:30)

Ο Ολυμπιακός τα έδωσε όλα στην Ανδαλουσία, αλλά έμεινε με την προσπάθεια. Ηττήθηκε 1-0 από την Μπέτις, πλέον την τελευταία αγωνιστική παίζει ρέστα πρόκρισης στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Μίλαν. Στη Σούπερ Λιγκ επικράτησε με ανατροπή (2-1) στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο, βρίσκεται στο -6 από την κορυφή. Ο Παναιτωλικός έκανε την έκπληξη της περασμένης αγωνιστικής, με τη νίκη 2-1 απέναντι στην ΑΕΚ. Σε τρίτη αγωνιστική εμφάνισε το Over, σε γενικές γραμμές βρίσκει λύσεις επιθετικά. Σκόραρε στις πέντε από τις έξι πρόσφατες υποχρεώσεις. Ματς με ξεκάθαρο φαβορί, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν τον πρώτο λόγο και μπορούν από μόνοι να επιβεβαιώσουν το Over.