Τα Κύπελλα σε γενικές γραμμές δεν κρίνονται αξιόπιστα, αφού αρκετοί προπονητές δίνουν ανάσες και ξεκουράζουν βασικούς ποδοσφαιριστές. Από το πρόγραμμα της Τετάρτης ξεχωρίζει το πρωτάθλημα Γερμανίας, όπου θα κάνουμε παιχνίδι με τα γκολ.

ΣΑΛΚΕ – ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ (19:30)

Προβληματισμός στη Σάλκε, με το εκτός έδρας 1-1 απέναντι στην Άουγκσμπουργκ. Παρέμεινε για τρίτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη, μετρά μόλις μία στα πέντε τελευταία. Το πρόβλημα σε γενικές γραμμές εντοπίζεται ανασταλτικά, απέτυχε να κρατήσει το μηδέν για έξι διαδοχικές αγωνιστικές. Goal/Goal οι πέντε από τις έξι πρόσφατες υποχρεώσεις. Η Λεβερκούζεν ηττήθηκε 2-1 στην έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, σε αναμέτρηση που βάση εικόνας θα μπορούσε να πετύχει κάτι καλύτερο. Ανασταλτικά παρουσιάζεται ασταθής, δέχθηκε γκολ στα έξι από τα οκτώ τελευταία ματς στο πρωτάθλημα.

Αμφότερες θα παίξουν με μοναδικό στόχο τη νίκη, αμυντικά έχουν αρκετά θέματα και δυσκολεύονται να κρατήσουν το μηδέν. Η στατιστική οδηγεί στα γκολ, το ένστικτο επίσης και το Over σε απόδοση 1.85 αξίζει να πονταριστεί.

ΜΑΪΝΤΖ – ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (21:30)

Από κάκιστη εμφάνιση προέρχεται η Μάιντζ, υπέστη βαριά ήττα (4-1) στην έδρα της Λειψίας. Πλήρωσε κατά μεγάλο ποσοστό το νωθρό ξεκίνημα, δέχθηκε πίεση και βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ στο 19ο λεπτό. Μείωσε προσωρινά, στην επανάληψη έβγαλε τεράστια θέματα ανασταλτικά και με δύο ακόμα γκολ έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι. Σκόραρε στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, τελευταία φορά που απέτυχε στις 21/10. Η Άιντραχτ επικράτησε 2-1 απέναντι στη Λεβερκούζεν, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά από δύο σερί ήττες. Εκμεταλλεύθηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες, πέτυχε από ένα γκολ (28′, 57′) σε κάθε ημίχρονο. Over 2.5 γκολ οι 9 από τις 11 πρόσφατες υποχρεώσεις στην Μπουντσελίγκα.

Ζευγάρι που αναμένεται να κυμανθεί σε υψηλό ρυθμό, αμφότερες έχουν το εύκολο γκολ και σκοράρουν με σχετική συχνότητα. Ταυτόχρονα αμυντικά δεν παρουσιάζονται σταθερές, γεγονός που ενισχύει το ποντάρισμα στο Οver.