Εξαιρετική ημέρα για τη στήλη η Δευτέρα, επιβεβαιώθηκαν και τα δύο πονταρίσματα στη Σούπερ Λιγκ. Από το πρόγραμμα της Τρίτης ξεχωρίζει η 15η αγωνιστική στην Πρέμιερ Λιγκ, με τη τελική διαλογή να βγάζει δύο επιλογές.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ – ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ (22:00)

Η Γουότφορντ βρίσκεται σε αγωνιστική κάμψη, ηττήθηκε εύκολα 2-0 στην έδρα της Λέστερ. Μπορεί να είχε υψηλά ποσοστά κατοχή μπάλας, ωστόσο δεν το εκμεταλλεύθηκε και έφυγε με άδεια χέρια. Συμπλήρωσε τρία σερί ματς χωρίς τρίποντο, αμυντικά βγάζει θέματα και δυσκολεύεται να κρατήσει το μηδέν. Η Μάντσεστερ Σίτι έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, με το εντός έδρας 3-1 απέναντι στη μαχητική Μπόρνμουθ. Μπορεί να μην έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, πέτυχε στο ρελαντί τρία τέρματα και παραμένει σταθερά στην κορυφή και μάλιστα αήττητη. Αναμέτρηση με ξεκάθαρο φαβορί, οι «πολίτες» λογικά δεν θα αντιμετωπίζουν προβλήματα και επιλέγουμε να σκοράρουν και στα δύο ημίχρονα.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ – ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ (21:45)

Η Μπράιτον έδωσε τέλος στο αρνητικό σερί των τριών αγωνιστικών, με το 2-1 στην έδρα της Χάντερσφιλντ. Ξεκίνησε στραβά το ματς, πίσω στο σκορ με γκολ από τα αποδυτήρια, εν συνεχεία απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα (32′). Ισοφάρισε σε κομβικό σημείο, στην επανάληψη εκμεταλλεύθηκε την κόπωση των γηπεδούχων και έκανε την ολική ανατροπή. Πολύτιμη βαθμολογική ανάσα για την Κρίσταλ Πάλας, πρώτη νίκη μετά από οκτώ αναμετρήσεις με το 2-0 επί της Μπέρνλι. Ισορροπημένο ζευγάρι, κανένα αποτέλεσμα θα δεν προκαλέσει εντύπωση και περιμένουμε ματς λεπτομερειών. Επιλογή τα 2-3 γκολ, ποντάρισμα που καλύπτει αρκετά πιθανά σενάρια.