Εξαιρετικά κύλησε η Πέμπτη, με τη στήλη να καταγράφει 2/2 επιλογές και να διευρύνει το θετικό σερί στις τέσσερις επιτυχίες. Το σημερινό πρόγραμμα θέλει ιδιαίτερη προσοχή, καθώς μεγάλο ρόλο παίζουν οι καιρικές συνθήκες.

ΧΙΡΟΝΑ – ΧΕΤΑΦΕ (20:30)

Από δεύτερη σερί ήττα προέρχεται η Χιρόνα, με το 2-0 στην Ανδαλουσία από τη Σεβίλλη. Σε γενικές γραμμές δεν έκανε άσχημη εμφάνιση, προσπάθησε να κλείσει τους χώρους και να «χτυπήσει» στην κόντρα. Κράτησε με σχετική ευκολία το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη δεν άντεξε στην πίεση και υπέκυψε με δύο γκολ (πέν. 55′, 64′). Έμεινε στο μηδέν για δεύτερη διαδοχικό ματς, απέτυχε να σκοράρει στα τρία από τα πέντε τελευταία. No Goal οι τέσσερις από τις έξι πρόσφατες υποχρεώσεις στη Λα Λίγα. Η Χετάφε συνέχισε την ανοδική πορεία, με το εντός έδρας 1-0 απέναντι στη Σοσιεδάδ. Προηγήθηκε στο 3ο λεπτό και στη συνέχεια έκανε διαχείριση του αποτελέσματος, στάθηκε τυχερή και κράτησε το υπέρ της σκορ. Διεύρυνε το αήττητο σερί σε πέντε ματς για όλες τις διοργανώσεις.

Ισορροπημένο ζευγάρι, περιμένουμε να κριθεί στις λεπτομέρειες και δύσκολα βγαίνει άκρη με ξερό σημείο. Σε καλύτερο μομένουμ η Χετάφε, αξίζει να ποντάρουμε υπέρ της με κάλυψη την ισοπαλία. Για μεγαλύτερη απόδοση επιλέγουμε το συνδυαστικό με το Under.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ – ΑΛΑΒΕΣ (22:00)

Σε κάκιστο μομέντουμ η Σοσιεδάδ, προέρχεται από τρεις ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Στο πιο πρόσφατο έχασε 1-0 στην έδρα της Χετάφε, αν και ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια. Πλήρωσε το νωθρό ξεκίνημα, δέχθηκε γκολ μόλις στο 3ο λεπτό. Στη συνέχεια ανέλαβε πρωτοβουλία, είχε μεγάλο ποσοστό κατοχή μπάλας (64%) και δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις. Στην τελική προσπάθεια δεν ήταν εύστοχη και τελικά έφυγε με άδεια χέρια από το «Αλφόνσο Πέρεθ». Η Αλαβές «κόλλησε» στο εντός έδρας 0-0 με την Μπιλμπάο. Παρέμεινε για τέταρτη (δύο ισοπαλίες, δύο ήττες) σερί αγωνιστική χωρίς τρίποντο, ενώ απέτυχε να σκοράρει για δεύτερο παιχνίδι.

Το σετ δίνει προβάδισμα στη Σοσιεδάδ, ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν παίζεται ο ξερός άσος. Η Αλαβές βρίσκεται είναι ντεφορμέ, περιμένουμε να κριθεί οριακά σε περίπτωση που υπάρξει νικητής. Επιλογή το 1Χ, πιθανολογώντας πως το σκορ δεν θα πάρει υψηλές διαστάσεις. Το συγκεκριμένο ποντάρισμα προσφέρεται σε αποδόσεις που διπλασιάζει το αρχικό μας κεφάλαιο.