Eξαιρετικά κύλησε το Σάββατο, η στήλη έκανε πανεύκολα το 3/3 με ισάριθμες καλοπληρωμένες επιλογές. Το σημερινό πρόγραμμα έχει σαφέστατα λιγότερες ευκαιρίες, θα κάνουμε παιχνίδι με Μπουντεσλίγκα και Πρέμιερ Λιγκ.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ – ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (16:30)

Η Άουγκσμπουργκ πήρε ισοπαλία 2-2 στο Βερολίνο με αντίπαλο τη Χέρτα. Προηγήθηκε στο 8ο λεπτό, εν συνεχεία δέχθηκε πίεση και την ανατροπή μέχρι το 31. Έβγαλε αντίδραση πριν βγει το ημίχρονο, ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Συμπλήρωσε επτά (τρεις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες) αγωνιστικές χωρίς νίκη, τελευταία στις 27/10. Η Βόλφσμπουργκ επικράτησε 2-0 απέναντι στη Στουτγάρδη, δείχνοντας σε καλό μομέντουμ το τελευταίο διάστημα. Διεύρυνε το αήττητο σερί σε πέντε ματς, με απολογισμό τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

Ισορροπημένο ζευγάρι, περιμένουμε να παιχθεί ανοιχτό ποδόσφαιρο με αμφότερες να διαθέτουν λύσεις μεσοεπιθετικά. Η Άουγκσμπουργκ εντός έδρας παρουσιάζει καλύτερο πρόσωπο, η Βόλφσμπουργκ διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας. Το εκατέρωθεν σκοράρισμα πληρώνει αξιοπρεπέστατα και μπαίνει στο παιχνίδι μου.

EBEΡΤΟΝ – ΤΟΤΕΝΑΜ (18:00)

Από ήττα (3-1) προέρχεται η Έβερτον απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι. Το πάλεψε όσο μπορούσε, αλλά δεν είχε την απαιτούμενη προσοχή ανασταλτικά για να σταματήσει τους γηπεδούχους. Παρέμεινε χωρίς νίκη για τέταρτο σερί παιχνίδι, ενώ δέχθηκε γκολ σε όλα. Το goal/goal εμφανίστηκε στις τρεις πρόσφατες υποχρεώσεις, στα δύο εξ αυτών σημειώθηκαν πάνω από τρία τέρματα. Σε εξαιρετικό μομέντουμ η Τότεναμ, προκρίθηκε στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ. Επικράτησε μέσα στο «Έμιρατς» με 2-0 απέναντι στην Άρσεναλ, στο πρωτάθλημα προέρχεται από αγχωτική νίκη (1-0) με την Μπέρνλι.

Αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο επιθετικές ομάδες, η Τότεναμ έχει το πάνω χέρι και διατηρεί θετική παράδοση. Αναμένεται αντίδραση από την Έβερτον, θα κριθεί οριακά και το goal/goal αποτελεί την καλύτερη δυνατή επιλογή.