Εξαιρετικό το Σάββατο, με τις τρεις επιλογές από την Πρέμιερ Λιγκ να επιβεβαιώνται. Το σημερινό πρόγραμμα κρύβει αρκετές παγίδες, θα ακολουθήσουμε τη χθεσινή συνταγή με καλές αποδόσεις και μειωμένο ρίσκο.

ΠΑΡΜΑ – ΚΙΕΒΟ (16:00)

Η Πάρμα ηττήθηκε (2-1) με ανατροπή στην έδρα της Μίλαν, σταμάτησε το σερί των τριών αγωνιστικών. Το πάλεψε όσο μπορούσε, αλλά δεν απέφυγε τα λάθη στην άμυνα. Στα θετικά πως σκόραρε για τρίτη διαδοχική υποχρεώση. Η Κιέβο προέρχεται από εντός έδρας ήττα 2-1 από την Κάλιαρι, συνεχίζοντας να παραμένει σταθερά ουραγός. Ανταγωνιστική μέχρι ενός σημείου, ανασταλτικά απέτυχε να κρατήσει τον αντίπαλο μακριά από την εστία. Με την σειρά της δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Αναμέτρηση με φαβορί, η Πάρμα δείχνει καλά στοιχεία και έχει προβάδισμα. Η Κιέβο παίζει σε κάθε αγωνιστική ρέστα παραμονής, αλλά δύσκολα θα φύγει με διπλό από το «Ένιο Ταρντίνι». Επιλογή το 1Χ συνδυαστικά με τα γκολ, ποντάρισμα που βρίσκεται σε ικανοποιητική απόδοση.

OΥΝΤΙΝΕΖΕ – ΑΤΑΛΑΝΤΑ (16:00)

Η Ουντινέζε πήρε βαθμό (0-0) στην έδρα της Σασουόλο, βρίσκεται στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Εμφανώς κατώτερη καθ΄όλη τη διάρκεια, έπαιξε μαζικά άμυνα και με σκοπό να καταστρέψει το παιχνίδι των γηπεδούχων. Ολοκλήρωσε στο 90λεπτο χωρίς τελική προσπάθεια εντός εστίας, δείγμα της επιθετικής δυστοκίας που την διακρίνει τη φετινή σεζόν. Από δύο σερί ήττες προέρχεται η Αταλάντα, 2-1 εντός έδρας από τη Νάπολι. Ισοφάρισε στο 56ο λεπτό, έδειχνε να κρατά τον βαθμό και δέχθηκε το σοκ στο 85′

Ζευγάρι με αρκετές ιδιαιτερότητες, η Αταλάντα θα επιδιώξει την επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα. Η Ουντινέζε σε κάθε αγωνιστική προβληματίζει επιθετικά, κλείνουμε προς τα δεξιά και επιλέγουμε το Χ2 σε combo με τα λίγα τέρματα.