Η Άρσεναλ επιβεβαίωσε το ποντάρισμα την Τετάρτη, χάθηκε στις λεπτομέρειες το Under 2.5 στο ζευγάρι Γουλβς-Τσέλσι. Το σημερινό πρόγραμμα έχει μετρημένες στοιχηματικές ευκαιρίες, βάση θα αποτελέσει το ντέρμπι στη Σέριε Α.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ – ΙΝΤΕΡ (21:30)

H πρωτοπόρος Γιουβέντους συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις, με το 3-0 στη Φλωρεντία. Μίλησε η εμπειρία και η ποιότητα, χρειάστηκε και τις επεμβάσεις του Σέζνι για να κρατήσει το αποτέλεσμα. Παραμένει σταθερά στην κορυφή και αήττητη σε 14 φετινές αναμετρήσεις, με απολογισμό 13 νίκες και μόλις μία ισοπαλία. Η Ίντερ έμεινε στο 2-2 με τη Ρόμα στο «Ολίμπικο», χάνοντας έδαφος στη μάχη του τίτλου. Πλέον βρίσκεται στο -11 και θα παλέψει για την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Θα στερηθεί σε ακόμα μία αναμέτρηση, τις υπηρεσίες του πολύτιμου Ναϊνγκολάν.

Οι γηπεδούχοι είναι το φαβορί, αλλά σε καμία περίπτωση δεν παίζεται ο άσος σε απόδοση 1.60. Η Ίντερ θα παίξει κλειστά για να κλείσει χώρους, αλλά δύσκολα θα κρατήσει το μηδέν απέναντι σε ομάδα, που βρίσκει λύσεις στο σκοράρισμα. Αποφεύγουμε την ενασχόληση σημείου, ομοίως και το Over/Under και καταλήγουμε σε ειδικό.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ – ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ (22:00)

Το νικηφόρο σερί των τριών αναμετρήσεων, έλαβε τέλος για τη Γουέστ Μπρομ. Αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας με σκορ 1-1 απέναντι στην Μπρέντφορντ, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Βρίσκεται στο -5 από την κορυφή και στο +1 από την έκτη θέση. Στις τέσσερις πρόσφατες υποχρεώσεις εμφάνισε Goal/Goal, ενώ στις τρεις από αυτές το Over 2.5. Η Άστον Βίλα συνεχίζει την ανοδική της πορεία, με το τρίποντο 3-0 στην έδρα της Μίντλεσμπρο. Προηγήθηκε στο 20ο λεπτό στη συνέχεια άντεξε στην πίεση, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αμφότερες σε καλή κατάσταση, σκοράρουν με χαρακτηριστική άνεση και το ματς έχει κομβικό χαρακτήρα. Περιμένουμε αν υπάρξει νικητής στις λεπτομέρειες, τα γκολ προσφέρονται σε δελεαστική απόδοση και με βάση τη στατιστική, καταλήγουμε στο 1.75.