Mε θετικό πρόσημο ολοκληρώθηκε η Κυριακή, επιβεβαιώθηκαν δύο από τις τρεις επιλογές. Εξαιρετικά μέχρι στιγμής τα δείγματα γραφής, με τη στήλη να συνεχίζει την κερδοφορία και σήμερα θα ασχοληθούμε με δύο επιλογές.

ΝΤΕΡΜΠΙ – ΝΟΤΙΓΧΑΜ (21:45)

Δεύτερη κολλητή νίκη για την Ντέρμπι, με το 1-0 στην έδρα της Γουίγκαν. Με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 15ο λεπτό, εν συνέχεια προηγήθηκε με τον Μάριοτ (21′) και κράτησε το αποτέλεσμα μέχρι τέλους. Βρίσκεται στην 5η θέση με 37 βαθμούς, στο -7 από 2η θέση και με παιχνίδι λιγότερο. Σκόραρε στις τέσσερις τελευταίες υποχρεώσεις στην Τσάμπιονσιπ. Χωρίς ισοπαλία για έξι διαδοχικές αγωνιστικές, πιο πρόσφατη στις 27/10. Η Νότιγχαμ ηττήθηκε 1-0 εντός έδρας από την Πρέστον, δόθηκε τέλος στο θετικό σερί των επτά αγωνιστικών. Απέτυχε να σκοράρει μετά από τρεις αγωνιστικές. Βρίσκεται στο -2 από την εξάδα, πρώτη ήττα μετά από επτά σερί ματς.

Οριακό φαβορί η Ντέρμπι, αλλά σε καμία περίπτωση δεν αξίζει η απόδοση στον άσο. Η Νότιγχαμ θα προσπαθήσει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, διαθέτει την ποιότητα για να αντιδράσει. Το Over προσφέρεται σε ικανοποιητική απόδοση, χωρίς δεύτερη θα μπει στο παιχνίδι μου.

ATAΛΑΝΤΑ – ΛΑΤΣΙΟ (21:30)

H Αταλάντα προέρχεται από νίκη 3-1 στην έδρα της Ουντινέζε, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα. Επιθετικά βρήκε λύσεις, κορυφαίος ο Ζαπάτα που πέτυχε χατ τρικ και συνεχίζει να παραμένει σε απόσταση βολής από την εξάδα. Προέρχεται από πέντε goal/goal+over 2,5. Η Λάτσιο ηττήθηκε 2-1 στο Γιουρόπα Λιγκ, συμπληρώνοντας έξι σερί ματς χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Στη Σέριε Α έφερε εντός έδρας ισοπαλία 2-2, σε αναμέτρηση που ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις. Δέχεται γκολ για 11 διαδοχικές αναμετρήσεις, τελευταία φορά που κράτησε στις 07/10.

Ζευγάρι που περιμένουμε να κυμανθεί σε υψηλό τέμπο, αμφότερες διαθέτουν ποιότητα μεσοεπιθετικά και επιλέγουμε το ποντάρισμα στα γκολ.