Μετά από τέσσερα σερί κείμενα και διαδοχικές επιτυχίες, χθες ήρθε και η ήττα. Το πρόγραμμα της Πέμπτης έχει ελάχιστες επιλογές, θα πορευθούμε με μόλις μία αναμέτρηση και συγκεκριμένα από την Πρέμιερ Λιγκ.

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ – ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ (21:45)

Σε ανοδική πορεία η Σαουθάμπτον, επικράτησε άνετα με σκορ 3-1 στην έδρα της Χάντερσφιλντ. Πραγματοποίησε πειστική εμφάνιση σε γενικές γραμμές, επιθετικά βρήκε λύσεις και σκόραρε δις στο πρώτο ημίχρονο με τον Ινγκς. Αρχίζει να ρολάρει με τον Ραλφ Χάσενχιουτλ, με τον Αυστριακό τεχνικό να μετρά δύο κολλητές νίκες στο τιμόνι των «Αγιων». Πλέον δεν αποτελεί τη χειρότερη επίθεση στην Πρέμιερ Λιγκ, παράλληλα σκαρφάλωσε εκτός επικίνδυνης ζώνης και στο +3 από την 18η θέση. Η Γουέστ Χαμ ηττήθηκε 2-0 στο Λονδίνο από τη Γουότφορντ. Δόθηκε τέλος στο σερί των τεσσάρων νικών, στα αρνητικά πως απέτυχε να σκοράρει. Είχε ευκαιρίες να προηγηθεί, έπεσε πάνω στις επεμβάσεις του αντίπαλου τερματοφύλακα και το δοκάρι.

Ισορροπημένο ζευγάρι, όπως αποτυπώνεται και από το σετ αποδόσεων. Η Σαουθάμπτον έχει το μομέντουμ υπέρ της και λόγω έδρας έχει οριακό προβάδισμα. Η Γουέστ Χαμ διατηρεί κάκιστη παράδοση στο «Σεντ Μέρις», περιμένουμε να δοθεί συνέχεια. Επιλογή το 1Χ συνδυαστικά με τα γκολ, με την απόδοση να κρίνεται ικανοποιητική.