Στις λεπτομέρειες χάθηκε το χθεσινό απόλυτο. H Μάντεστερ Σίτι σκόραρε και στα δύο ημίχρονα (1.85), ενώ στο 81ο λεπτό χάθηκε το 2-3 γκολ στο ζευγάρι Μπράιτον-Κρίσταλ Πάλας. Σήμερα θα πορευθούμε εκ νέου με την Πρέμιερ Λιγκ, όπου διεξάγεται ο μεγαλύτερος όγκος της 15ης αγωνιστικής.

MΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ – ΑΡΣΕΝΑΛ (22:00)

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον παρουσιάζεται το ματς στο «Ολντ Τράφορντ», με το ζευγάρι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άρσεναλ. Το σύνολο του Μουρίνιο προέρχεται από χορταστική εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 2-2 απέναντι στη Σαουθάμπτον. Πλήρωσε το νωθρό ξεκίνημα, βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ από νωρίς, αλλά βρήκε τα αποθέματα να αντιδράσει.

Ολοένα και απομακρύνεται από την τετράδα, στο -8 από τις θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ. Η Άρσεναλ έκανε μεγαλειώδη εμφάνιση στο ντέρμπι του βόρειου Λονδίνου, επικρατώντας με ανατροπή (4-2) κόντρα στην Τότεναμ. Η πρόσφατη παράδοση λέει έδρα (8 νίκες και τρεις ισοπαλίες), η φόρμα Λονδρέζους και με κάλυψη αξίζει να ποντάρουμε υπέρ των φιλοξενούμενων σε συνδυασμό με τα γκολ.

ΓΟΥΛΒΣ – ΤΣΕΛΣΙ (22:00)

Η Τσέλσι δυσκολεύεται το τελευταίο διάστημα, απέναντι στη Φούλαμ επικράτησε με το φτωχό 1-0. Οι ποδοσφαιριστές του Σάρι τα βρήκαν σκούρα με τη χειρότερη άμυνα της Πρέμιερ Λιγκ, το μόνο θετικό ως παρέμεινε εντός τετράδας. Η Γουλς ηττήθηκε (2-1) με ανατροπή στην έδρα της Κάρντιφ, συμπληρώνοντας έξι σερι αγωνιστικές χωρίς τρίποντο.

Με μόλις ένα βαθμό σε αυτό το διάστημα αρχίζει να υποχωρεί στη βαθμολογία, χρειάζεται ένα καλό αποτέλεσμα για να πάρει τα πάνω της. Απέναντι σε ομάδες του top-6 παλεύει και παίρνει αποτελέσματα, Μάντσεστερ Σίτι (εντός), Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (εκτός) και Άρσεναλ (εκτός) με σκορ 1-1. Περιμένω από τους «λύκους» να δείξουν ανάλογο πρόσωπο, θα κριθεί στις λεπτομέρειες και επιλέγουμε το Under.